Мерил Стрип го продава станот во Њујорк за 18 милиони евра, погледнете како изгледа (ВИДЕО)

Холивудската ѕвезда Мерил Стрип (70) е подготвена за нови промени и овој пат таа одлучи да го продаде луксузниот пентхаус во Њујорк по цена од 18.25 милиони долари.

Нејзиниот стан првпат на пазарот се најде во август минатата година и првата цена изнесуваше 24.6 милиони долари. Неколку месеци после тоа, актерката ја симна на 19,75 милиони, но и тогаш не успеа да го продаде. Станот неколку месеци беше повлечен од продажба.

Фото: Профимедиа

Пентхаусот се простира на цел еден спрат во „River Lofts“ зградата која се наоѓа во модерната њујоршка област Трибек. Станот е со површина од 400 метри квадратни и нуди неверојатен панорамски поглед на светскиот трговски центар и Крајслер и Емпајр зградата од  другата страна.

Фото: Профимедиа

Станот има големи дневни соби, четири спални соби, пет тоалети, соба за вежбање и огромна тераса која пружа поглед на целиот град, но и личи на зелена мала оаза во срцето на бетонската џунгла.

Погледнете како изгледаат становите во овој дел од Њујорк:

Слични објави

Посни колачиња – лубеничиња

Igor

Дневен хороскоп 14.10.2019 – понеделник

Igor

ОВИЕ ФОТКИ од семејството на Вилијам и Кејт го ВООДУШЕВИЈА СВЕТОТ (ФОТО)

Igor

Братот на Ники Минаж силувал дете од 11 години: Реакцијата на раперката ја налути јавноста, а монструмот е осуден на 25 години затвор

Еспресо

Нивес Целзиус се „стегна“ и ги истакна градите, но затоа доби непријатен коментар! (ФОТО)

Igor

ВРЕДИ ЛИ ДА ДАДЕТЕ ВТОРА ШАНСА? Препознајте по овие пет знаци

Igor

Остави Коментар

5 × 3 =

Слични објави

Знаци кои се склони кон разубавување на токсичните врски

Igor

„Мераклии“ – македонска музичка група која успешно работи во Швајцарија

Васко Спасоски

Карантински жежок танц на Марјана Станојковска (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Јапонска техника: Потопете ги стапалата во овој раствор и исчистете го телото од сите отрови

Igor

Во ПРЕСМЕЛ ФУСТАН на црвениот тепих: Глумицата покажа сè!

Igor

Северина за државниот минималец: Го побарале без мое знаење! (ФОТО)

Еспресо