3.8 C
Скопје
20:00 - 5 декември, 2023

Мерил Стрип не е во брак шест години: „Секогаш ќе се грижат еден за друг“

Актерката Мерил Стрип и нејзиниот сопруг Дон Гамер открија дека се разделени повеќе од шест години откако решиле да водат „одвоени животи“.

Во изјавата објавена за „Пејџ сикс“, претставникот на Стрип рече дека актерката и скулпторот „се разделени повеќе од шест години, и иако секогаш ќе се грижат еден за друг, тие избрале да го живеат својот живот одвоено“.

Парот се венчал во 1978 година и од овој брак имаат четири деца: Хенри (43), Меми (40), Грејс (37) и Луиза Џејкобсон (30), а имаат и пет внуци.

Според медиумите, Стрип и Гамер последен пат биле видени заедно на доделувањето на Оскарите во 2018 година.

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....