Мет гала 2020: Специјална гостинка ќе биде Мерил Стрип

2020 година ќе биде јубелејна година за Мет гала, а акцентот ќе биде на модната приказна од 1870 година до денес. Ќе бидат претставени околу 160 парчиња од архивот. Темата на важниот моден настан ќе биде односот меѓу модата и времето.

Покрај Ана Винтур, домаќинката на настанот, специјална гостинка ќе биде Мерил Стрип, која на црвениот тепих ќе се појави во друштво на главната. На настанот како специјални гости ќе ги видиме и францускиот моден дизајнер Николас Гесквиер и актерката Ема Стоун.

Слични објави

Цеца го одврза ќесето: Еве колку се потроши за свадбата на синот

Igor

Мала астро школа: Бегате ли од реалноста?

Igor

ПАРАДА НА МОЌНИТЕ ШЕШИРИ: Кејт Мидлтон доминираше со својот избор (ФОТО)

Igor

Во овие МОДНИ ЗАБЛУДИ мора веднаш да престанете да верувате

Igor

Пејачот одговори на шпекулациите дека е болен: „Имав операција на вратот што ми ги уништи нервите“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Козметички третмани со кафе во домашни услови

Igor

Остави Коментар

2 × пет =

Слични објави

Неодоливо пенасти и вкусни: Црвени палачинки! (ВИДЕО)

Igor

Александра Пријовиќ позираше во фустан со големо деколте (ВИДЕО)

Еспресо

Мадона се „журкаше“ во Тел Авив

Igor

Секогаш уникатна и светска: Теа Трајковска ја објави својата нова песна „Сенки“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ТАА ГО КРИЕ, А ТОЈ СЕ СОБЛЕКУВА: Момчето на Анастасија остава без зборови

Igor

,,Очајната домаќинка” поради поткуп е осудена на казна затвор

Igor