Џастин Бибер го предизвика Том Круз, Мекгрегор ќе ја организира борбата (ФОТО)

Музичката ѕвезда Џастин Бибер (25) го предизвика актерот Том Круз (56) да се бори со него во УФЦ меч. Канадскиот пејач се огласи на Твитер и го повика холивудскиот суперстар на овој предизвик. Дали тој се шегува или е сериозен, не ни е јасно.

„Сакам да го предизвикам Том Круз на борба во октагон. Ако не го прифати овој предизвик тогаш тој е исплашен и ќе нема да може да се извлече од тоа. Кој сака да ја организира оваа борба? Дан Вајт?“.

Том Круз не се огласи, но затоа се огласи славниот УФЦ борач Конор Мекгрегор, кој има волја да го организира овој меч.

принтскрин/твитер

„Ако Том Круз е маж да ја прифати борбата. Мекгерор спортс и ентертејмент ќе ја организираа оваа борба. Дали Том Круз може да се бори како во неговите филмови? Ќе дознаете наскоро!“, гласи реакцијата на Конор на твитот на Џастин Бибер.

Инаку, она што е познато е дека Том Круз и тоа како е во одлична форма во својата шеста деценија и дека сам ги снима своите сцени, без помош од каскадери. Дали ќе го прифати предизвикот од младиот Бибер, останува да видиме.

Слични објави

Го криеше своето лице, но и своето страдање: Мистериозната СИА ја сподели тажната вистина

Igor

Младата раперка почина на 21 година под неразјаснети околности

Слободен Печат

Раде Шербеџија откри како со сопругата ги поминуваат деновите во самоизолација

Еспресо

Петар Ренџов до Шилегов: Како ја избравте оваа музичка катастрофа да пее на плоштад?

Igor

Како да се во Холивуд: Дознајте колку се платени актерите од турските серии! (ФОТО)

Васко Спасоски

Маргот Роби се пошегува за Мегзит, а Вилијам само нервозно се смееше (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

Осумнаесет + 8 =

Слични објави

Фитнес модел чија фигура и изглед нема да остават никого рамнодушен (ФОТО)

Еспресо

Пејачката Камила Кабељо проговори за болеста: Ми го одзема животот и ме направи да бидам нешто што не сум!

Еспресо

Тамара: Ќе беше многу безвезе да се откажевме од Евровизија и да купевме амбулантни возила

Igor

Од буцкастата Бриџит Џонс до неверојатна убавица! Рене и се врати на глумата, но со нов имиџ (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Се огласи Сораја по нејзиното апсење: Се е во ред, не претерувајте! (ФОТО)

Еспресо

3 најкреативни хороскопски знаци! Дали и вие сте меѓу нив?

Igor