37.8 C
Скопје
17:47 - 19 јули, 2024

Ознака : ge kids

Здрави навикиЗдравјеСемејство

Децата се вратија во училишните клупи, како да ги заштитиме од вируси?

Еспресо
Учениците се вратија во училишните клупи токму во екот на вирусната сезона и кога новиот сој на ковид наречен кракен е детектиран и во Македонија....
Здрави навикиЗдравјеСемејствоСлајдер

По препорака на педијатрите за зајакнување на имунитетот на децата: Безбедни, здрави и насмеани деца во градинка и на училиште

Еспресо
Нема потреба да се плашите кога вашето дете ќе оди во градинка или во училиште во периодот на здравствена криза. Со добро избалансираниот појадок, послужете...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Во сезона на вируси зајакнете го имунитетот на вашето дете: Зошто педијатрите го препорачуваат ГЕ КИДС

Ј.К.Д
Во сезоната на вируси и настинки, пред да тргне вашето дете во градинка или на училиште, со добро балансиран појадок послужете му и ГЕ КИДС....