Ознака : свадбата

Лајфстајл Сцена

Цеца во бањарка на плажа – Фолк дивата „ги полни батериите“ пред свадбата (ВИДЕО)

Igor
Најголема балканска фолк дива Светлата Цеца Ражнатовиќ овие денови ја подготвува свадбата за својот син Вељко Ражњатовиќ и неговата вереничка Богдана, исчекувајќи го моментот кога...
Лајфстајл Спорт

Кристијано Роналдо ја најави свадбата со суператрактивната Џио (ФОТО)

Igor
Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо во емисијата „Good Morning, Britain“ изјави дека ќе се венча со девојката Џорџина Родригез – Џио. Роналдо изјави дека таа е...