Tag : динклиџ

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Ѕвездата на „Игра на тронови“ е во брак 15 години, а неговиот живот е голема енигма: Питер Динклиџ ги крие имињата и ПОЛОТ на децата!

Еспресо
Актерот Питер Динклиџ e наjпознат по улогата на Тајрон Ланистер во серијата „Игра на тронови“, а вниманието на јавноста го привлекува и со бракот со...