22.8 C
Скопје
17:06 - 30 мај, 2024

Ознака : прашања

ИнтимаЛајфстајлСлајдер

ЖЕНИТЕ ОТКРИВААТ РАБОТИ ЗА СЕКСОТ: Работи што сакав да ги знам кога бев млада

Еспресо
Една корисничка на „Редит “ ги праша жените на таа социјална мрежа кои работи сакале да ги знаат за сексот кога биле помлади, а нејзиното...
Лајфстајл

Одговорите на овие две прашања може да одредат колку ќе потрае вашиот брак

Еспресо
Доколку некогаш сте се прашувале дали постои некаква формула за долготрајност на бракот, одговорот на овие две прашања би можел да биде клучот. Имено, економистите...
Лајфстајл

Ова се одговорите на 8 интимни прашања кои ви е страв да ги поставите!

Еспресо
Истражувањата покажуваат дека водиме љубов помалце од било кога. Вена Рампхал, сексуалната терапевтка, верува дека причината е тоа што премногу сме срамежливи или недоволно храбри...
Лајфстајл

Дали е време да раскинете со партнерот? Поставете си ги овие три прашања!

Еспресо
Понекогаш љубовта е еднакво силна како и претходно, но врската едноставно не води никаде. Следниве три прашања треба да си ги поставите сами на себе,...
Лајфстајл

Незгодни прашања кои ќе ви помогнат да откриете дали сте сродни души

Еспресо
Целосното запознавање на некој важен е целта на односот бидејќи во иднина можеби ве очекува заедничка иднина, соживот или брак. Всушност, компатибилноста е повеќе од...
ЛајфстајлСцена

Шварценегер мораше да јаде ТЕСТИСИ од МИСИР поради едно прашање кое не сакаше да го одговори! (ВИДЕО)

Igor
Арнолд Шварценегер гостуваше заедно со колешката Линда Хамилтон во емисијата на Џејмс Корден за да го промовира својот нов филм „Терминатор: Темна судбина“. Легендарниот актер...
ЛајфстајлСцена

Лејди Гага напиша: „Lokah Samastah Sukhino Bhavantu“ и направи хаос! Еве, што значи тоа! (ФОто)

Igor
Последниот твит на Лејди Гага (33) за само неколку часа направи хаос на интернет, со оглед на тоа дека таа ги збуни со напишаното: „Lokah...
Лајфстајл

Прашања кои треба да си ги поставите пред да кажете „ТЕ САКАМ!“

Igor
1. Дали чувате тајни? Ова може да звучи како детинесто прашање, но сепак е важно. Вљубените парови не чуваат тајни, тие се секогаш отворени еден...