Лејди Гага напиша: „Lokah Samastah Sukhino Bhavantu“ и направи хаос! Еве, што значи тоа! (ФОто)

Последниот твит на Лејди Гага (33) за само неколку часа направи хаос на интернет, со оглед на тоа дека таа ги збуни со напишаното: „Lokah Samastah Sukhino Bhavantu“.

Се воспоставило дека тоа е мантра на санскрит, која изразува, односно шири чуство на љубов и среќа кон светот.

– Сите нека почнат да бидат среќни и слободни и нека мислат. Зборовите и сите случувања во животот на некој начин допринесуваат среќа и љубов за сите – отприлика е превеодот на тоа што го напишала Гага.

Нејзиниот твит стана вирален, лајкуван е повеќе од 60.000 пати и ретвитуван повеќе од 13.000 пати – досега.

Во морето од коментари и прашања имаше и такви кои мислеа дека тоа е името на новиот албум, како и дека медитира, а имаше и такви кои и се заблагодарија за напишаното и ја нарекоа „хинду кралица

Слични објави

Не тргна по стапките на мајка ѝ! Погледнете како денес изгледа ќерката на Мадона! (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 12 јуни 2019: Девиците ќе ги мачи несоница, а вагите ќе научат корисна лекција

Igor

Фотографии поради кои Бредли Купер длабоко ќе се покае: Ирина се огласи за првпат по раскинувањето (ФОТО)

Igor

Работи кај секој хороскопски знак што другите ги обожаваат

Igor

Наташа Беквалац итно хоспитализирана: На познатата пејачка ѝ се слошило!

Васко Спасоски

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

13 − 10 =

Слични објави

АМЕРИКАНЦИТЕ ЈА САКААТ ЕВРОВИЗИЈА? Еве кога планираат да се организира во САД!

Igor

Како да изгледате млади и после 60-те: Само погледнете ја Брижит Макрон! (ФОТО)

Igor

Малечката принцеза веќе доби свој прекар во училиштето (ФОТО)

Igor

Мила Јовович ја роди третата ќерка (ФОТО)

Еспресо

Кармата на дело: Купила 18 тоалетни, а децата и ги потопиле сите! (ФОТО)

Еспресо

165 илјади воодушевени луѓе: Видеото во кое овие луѓе дознаваат дека ќе добијат внуче е вистински хит (ВИДЕО)

Еспресо