21.8 C
Скопје
00:42 - 18 јуни, 2024

Ознака : кафе препорачано

Дестинации и ДегустацииСлајдер

Рецепт за „марокино“ или КАФЕ СО НУТЕЛА за совршено будење на најголемите хедонисти

М.Р.
Кафето што италијанците го нарекуваат „марокино“ не потекнувало од Мароко. За прв пат било подготвен во Пиемонт регион во северозападна Италија, поточно во Алесандрија. Името...