10.8 C
Скопје
20:15 - 28 февруари, 2024

Ознака : грашок

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СУЕВЕРИЕ: Среќна храна што треба да ја јадете на 1 јануари за да уживате во изобилие!

Еспресо
Се верува дека доколку точно на полноќ на 1 јануари изедете 12 зрна грозје во ритамот на отчукувањата на часовникот, ќе си обезбедите 12 среќни...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО ХОЛАНДИЈА: „Снерт“ – супа што испирира Светско првенство секоја година

М. Г.
Снерт е традиционална холандска супа направена со грашок, зеленчук и свинско месо. Нејзината текстура е толку густа што лажицата треба да може да остане во...
Дестинации и Дегустации

Запечени њоки со грашок готови за половина час: Кремасто уживање во вкусови! (РЕЦЕПТ)

Igor
Њоките подготвени на овој начин се вистинско задоволство за вашите сетила… Состојки: – 400 грама њоки – 2 лажици путер – 100 грама шунка –...