4.8 C
Скопје
23:03 - 18 април, 2024

Ознака : суеверие

ИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдерСтил

Верувате во „несреќниот“ петок 13? Еве причини да ве разубедиме!

Еспресо
Денеска е петок 13, ден кој отсекогаш се сметал за ден со лоша среќа, а некои истражувачи објаснуваат и зошто е тоа така. Широко распространетото...
UncategorizedЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

ВЕРУВАЊЕ: Зошто се носи црвена долна облека на новогодишната ноќ

Еспресо
Сигурно сте слушнале за верувањето дека на новогодишната ноќ би требале да носиме црвена долна облека бидејќи тоа ќе ни донесе среќа во новата година....
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СУЕВЕРИЕ: Среќна храна што треба да ја јадете на 1 јануари за да уживате во изобилие!

Еспресо
Се верува дека доколку точно на полноќ на 1 јануари изедете 12 зрна грозје во ритамот на отчукувањата на часовникот, ќе си обезбедите 12 среќни...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ НА НОВОГОДИШНАТА НОЌ? Ако го направите овој симболичен гест ќе ве чека голема среќа!

Еспресо
Одбројувањето веќе започна. Ќе ја оставиме 2021 година зад нас и ќе влеземе во 2022 година. За многумина новогодишната ноќ е магична но, што всушност...
Народ гледаСлајдер

ДОКОЛКУ САКАТЕ ДА ПРИВЛЕЧЕТЕ СРЕЌА И ПАРИ, ЗАДОЛЖИТЕЛНО КУПЕТЕ ЕДНО ПАРЧЕ ОБЛЕКА СО ТОЧКИ: Ќе биде уште подобро ако го облечете наопаку!

М.Р.
Кога станува збор за облекувањето и облеката, кај нас важат многу народни верувања. Интересните толкувања дури ќе убедат некои луѓе да ги остават работите како...
ЛајфстајлРетроСлајдер

БИЗАРНИ СУЕВЕРИЈА НА ИКОНИТЕ НА ПОП КУЛТУРАТА: Едниот си ги чуваше исечените нокти, другиот спиеше свртен кон север…

Еспресо
Суеверието не е првиот термин што го поврзуваме со уметниците. Кога станува збор за познати личности, најсуеверни се веројатно спортистите, од кои многумина внимаваат со...
ЛајфстајлРетроСлајдер

Петок 13-ти: 12 работи кои треба да ги знаете

Еспресо
Одење под скала или, не дај Боже, црна мачка што ви го блокира патот – многумина веруваат дека петок 13-ти носи несреќа. Иако не се...
ЛајфстајлСцена

СУЕВЕРНИОТ ТОМ КРУЗ: Каков проблем има актерот со бројот 33?

Igor
Околу Том Круз отсекогаш се „вртат“ чудни и бизарни приказни, а она што моментално го забележаа теоретичарите на заговори е дека од секоја сопруга се...