СУЕВЕРНИОТ ТОМ КРУЗ: Каков проблем има актерот со бројот 33?

Околу Том Круз отсекогаш се „вртат“ чудни и бизарни приказни, а она што моментално го забележаа теоретичарите на заговори е дека од секоја сопруга се развел кога таа имала 33 години.

Том беше во брак со Мими Роџерс од 1987 до 1990 година. Наводно, таа го вовела во скиентологијата, а и денеска таа важи за еден од најзначајните претставници на таа црква.

Никол Кидман никогаш не стана скиентолог, поради што Том ја сметал за проблематична. Нивниот брак траеше 11 години, по што Том се ожени со Кејти Холмс. Таа стана дел од оваа црква, но се повлече поради тврдењето на скиентолозите дека децата се стари души во мали тела кои се враќаат во скиентологијата.

Она што е заедничко за сите овие три жени е што се развеле од Том Круз на 33-годишна возраст. Постојат многу претпоставки и иако најлогична е дека се работи за случајност, многумина сметаат дека всушност, актерот има некакво суеверие кон овој број.

Слични објави

Бела Хадид позираше без маица, а градите ги покри со бурито (ФОТО)

Еспресо

Бекамови 21 година во брак: Се изневеруваат, па сè заташкуваат, а на крај остануваат заедно

Еспресо

„Дизни +“ го објави филмот „Elephant“ во кој Меган Маркл е наратор! (ВИДЕО)

Еспресо

Се сеќавате на убавата Росалинда? Погледнете ја како позира во проѕирен фустан под кој нема ништо! (ФОТО)

Васко Спасоски

Три хороскопски знаци кои најдобро се бакнуваат

Igor

Еве како The Rock ја изненади својата најстара обожавателка (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

три × 1 =

Слични објави

Како до помалку расправии во бракот?

Igor

Погледнете што му посвети Анастасија Ражнатовиќ на покојниот татко

Igor

Домати во тегла, Пиперки во младо сирење: Традиционални македонски рецепти за зимница

Igor

На нејзиното лице се гледа само болка: Селма Блер (47) сè потешко ја поднесува подлата болест (ФОТО)

Еспресо

Единствената ќерка на Есма Реџепова, Елеонора, влегува во „Задруга“

Igor

ТРИК СО КОМПИР: Како месото никогаш да не ви се залепи за скарата?

Igor