20.8 C
Скопје
02:03 - 18 јуни, 2024

Ознака : јоко оно

ЛајфстајлРетроСлајдер

(ВИДЕО+ФОТО) 41 ГОДИНА ПО СМРТТА: Џон Ленон живее во сеќавањата

Еспресо
На денешен ден, пред 41 година, светот остана без еден од најдобрите и најпопуларни пејачи – Џон Ленон. Околу 22.50 пред њујоршкиот хотел „Дакота“, одекнале...
ЛајфстајлРетроСветСлајдерСцена

ЗОШТО СЕ РАСПАДНАА БИТЛСИ? Пол Макартни ја открива причината

Еспресо
Соопштение до медиумите од страна на Пол Макартни во април 1970 година за распаѓањето на „Битлси“, заедно со деталите за неговиот деби-соло албум доведе до...
ЛајфстајлРетроСлајдер

БИЗАРНИ СУЕВЕРИЈА НА ИКОНИТЕ НА ПОП КУЛТУРАТА: Едниот си ги чуваше исечените нокти, другиот спиеше свртен кон север…

Еспресо
Суеверието не е првиот термин што го поврзуваме со уметниците. Кога станува збор за познати личности, најсуеверни се веројатно спортистите, од кои многумина внимаваат со...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

На 18 февруари Дејвид Гилмор стана дел од „Pink Floyd“, родена е Јоко Оно и уште многу работи кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
На 18 февруари низ историјата во музиката се случуваа бројни настани по кои ќе го паметиме овој ден, како што е раѓањето на Јоко Оно,...