18.8 C
Скопје
21:03 - 15 април, 2024

Ознака : њоки

Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО+РЕЦЕПТ) ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ: Њоки во бел сос со три видови сирење и свежа смоква – Малку е потребно за задоволство

Еспресо
На наше задоволство и чест, страничките на еспресо.мк ги разубавува и популарниот шеф Бранко Попоски, познат под псевдонимот „Готвиме со Бранко“ („Cooking with Branko“). Овој врвен...
Дестинации и Дегустации

Запечени њоки со грашок готови за половина час: Кремасто уживање во вкусови! (РЕЦЕПТ)

Igor
Њоките подготвени на овој начин се вистинско задоволство за вашите сетила… Состојки: – 400 грама њоки – 2 лажици путер – 100 грама шунка –...