03:18 - 23 јуни, 2024

Ознака : час

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Морничава приказна за островот на кој НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА СТАПНЕ! Штом стапнете на него, имате само ЕДЕН ЧАС ЖИВОТ И ТОА ДОКОЛКУ СТЕ СРЕЌНИК! (ВИДЕО)

Еспресо
Островот на змиите не е имагинарна локација од кошмарите или хорор филмовите туку реално место кое луѓето навистина го нарекуваат така иако локално уште е...
Здрави навики

ЗА ФИТ ТЕЛО: 4-минутни вежби кои заменуваат еден час вежбање во теретана (ВИДЕО)

Igor
Доколку сте станале мрзеливи во последно време и немате волја да посетувате теретана, овие вежби се идеални за вас, особено ако работното место ви е...
Дестинации и Дегустации

Запечени њоки со грашок готови за половина час: Кремасто уживање во вкусови! (РЕЦЕПТ)

Igor
Њоките подготвени на овој начин се вистинско задоволство за вашите сетила… Состојки: – 400 грама њоки – 2 лажици путер – 100 грама шунка –...
СценаХороскоп

Претпладне се раѓаат оптимисти, а попладне бунтовници

Igor
Денот е поделен во шест временски единици, периоди кои ја диктираат биоенергијата на човекот како и неговите карактерни особини зададени со часот на неговото раѓање....