Ознака : карактер

Лајфстајл Слајдер Хороскоп

Најголемите заблуди за хороскопските знаци во кои сите веруваат!

Еспресо
Иако изгледот не зборува за карактерот на една личност, многумина имаат тенденција да формираат мислења за другите само врз основа на нивниот изглед, а некои...
Секојдневие

Бојата на долната облека кај жените открива каков љубовник е таа во кревет!

Еспресо
Ако сакате долната облека да ви биде во виолетова, зелена или небесносина боја, тогаш тоа значи дека сте полни со љубов и сте секогаш оптимистични....
Сцена Хороскоп

Мала астро школа: Каква енергија имаме, млака или разурнувачка?

Igor
Со кои битки морам да се соочам во животот? Во кои ситуации морам да покажам повеќе самодоверба? На кој начин го искажувам својот гнев? На...
Сцена Хороскоп

МРАЧНАТА СТРАНА на секој хороскопски знак

Igor
Секоја личност има и позитивна и негативна страна, а прашање е која ќе издоминира над целокупниот карактер и впечатокот кој секој го остава. Комбинацијата на...
Лајфстајл

ИМАТЕ ВАШ ТИП: Зошто излегувате со различна верзија на истата личност?

Igor
Сакале или не, секој од нас има тип на личност која го привлекува повеќе од останатите, без разлика дали се работи за физички изглед или...
Сцена Хороскоп

КРИЈАТ ЕМОЦИИ И МЕНУВААТ РАСПОЛОЖЕНИЕ: Овие хороскопски знаци најтешко ќе ги разберете

Igor
Секој човек си е карактер за себе, но сигурно сте забележале дека одредени шеми на однесување се повторуваат кај една група личности, кои ги поврзува...
Сцена Хороскоп

Со што ги иритирате оние околу вас, според хороскопскиот знак

Igor
Вашите блиски ве сакаат без оглед на сè, но размислете дали можеби не ги нервирате со некои свои постапки. Секој од нас си има свои...
Сцена Хороскоп

ЗА СЕКОЈ ПО ЕДНА: Реченицата што го опишува вашиот хороскопски знак

Igor
Дали сте се запрашале која реченица ве опишува вас, според хороскопскиот знак? Забавувајте се и дознајте нешто повеќе за себе: ОВЕН „Викам гласно, но никој...
Сцена Хороскоп

Претпладне се раѓаат оптимисти, а попладне бунтовници

Igor
Денот е поделен во шест временски единици, периоди кои ја диктираат биоенергијата на човекот како и неговите карактерни особини зададени со часот на неговото раѓање....