-5.2 C
Скопје
00:11 - 26 јануари, 2022

КОЕ КУЧЕ ВИ ОДГОВАРА СПОРЕД ВАШИОТ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: Еве кое куче каков „газда“ си сака, и обратно

Нашиот хороскопски знак зборува многу за нас, нѝго одредува карактерот, вкусовите, што би можеле да сакаме, а што да не сакаме. Секако, останува секогаш фактот дека сите не сме исти и покрај тоа што сме родени во ист хороскопски знак. Истото важи и за кучињата. Тие имаат различни карактери. Па, така, според хороскопските знаци, некои кучиња повеќе ни одговараат од другите.

Ајде да видиме кое куче каков „газда“ си сака, и обратно.

Овен – Идеално куче за Овните е Џек Расел и француски булдог.

Бик – Бигл и Бернардинец.

Близнаци – Пудлица и Велш-Корги.

Рак – Ирски сетер и питбул.

Лав – Германски овчар и ротвајлер.

Девица – Басенџи и териер

Вага – Бретонски епањел (Шпаниел) и Кокер шпаниел

Шкорпија – Далматинец и Бордер коли

Стрелец – Златен ретвривер и Басет

Јарец – Шиба ину и Акита ину

Водолија – Хаска и Маламуд

Риби – Moпс и Чивава.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....