Мала астро школа: Каква енергија имаме, млака или разурнувачка?

Со кои битки морам да се соочам во животот? Во кои ситуации морам да покажам повеќе самодоверба? На кој начин го искажувам својот гнев? На овие прашања, одговорот го бараме во поставеноста на нашиот натален Марс во наталната карта.

Ајде да видиме какво е значењето на Марс во 12-те хороскопски знаци. Ова ќе ни овозможи подобро да го дефинираме нашиот карактер.

Марс во Овен: Обдарени сте со агресивност која секој миг може да излезе од контрола. Луѓето со ваква поставеност на Марс треба да бидат претпазливи дури и во интимните односи, бидејќи целата енергија ја трошат на самиот почеток.

Марс во Бик: Не сте личност која покажува многу нервоза. Но, откако проблемот ќе се акумулира, станувате вознемирени и „држите“ лутина. Ова се луѓе со исклучително изразена страст во интимните односи.

Марс во Близнаци: Дволични сте. Може да се изнервирате одеднаш, но бргу ви поминува. Затоа сте склони на смирувања. Во интимните односи не сте многу страствени.

Марс во Рак: Слаба поставеност на Марс. Станува збор за чувствителни луѓе со мала самодоверба и без волја до крај да ги истуркаат започнатите работи. Во интимните односи – здодевни и млаки.

Марс во Лав: Ова се кралеви кои сакаат на сите да им покажат колку вредат. Премногу сте горди. Во интимните односи – одлични љубовници кои сакаат да доминираат.

Марс во Девица: Генерално ваквата поставеност не дава агресивна личност, зашто Марс во овој знак губи голем дел од својата енергија. Во интимните односи -некреативни и прецизни.

Марс во Вага: Вашиот гнев и агресија секогаш ги премерувате. Станува збор за избалансирани личности. Но затоа пак, во интимните односи се најчесто ѓаволести.

Марс во Шкорпија: Токму во овој знак Марс е многу избувлив и лесно може да предизвика војна. Овие личности се опасни кога ќе се налутат. Љубоморни сте и посесивни. Такви сте и во интимните односи.

Марс во Стрелец: Вашата енергија е најубава на патувањата и кога сте во странство. Дозволете си слобода и ќе го почувствувате вашиот вистински Марс. Во интимните односи – ослободени од сите предрасуди.

Марс во Јарец: Класична позиција за личност која избегнува кавги и никогаш не се лути. Но, тешко на оној ако се налути и избувне. Може да стане неконтролирано „чудовиште“, полошо и од поставеноста на Марс во Шкорпија. За среќа, до тоа доаѓа многу ретко. Инаку, одлични работници. Работливи и во интимните односи.

Марс во Водолија: Тешко на оние што ќе ги допрат вашите простори и вашата слобода. Во вакви случаи може да станете агресивни. На овие личности им недостига самодоверба. Во интимните односи – несигурни.

Марс во Риби: Црвената планета во овој знак нема енергија, а личноста со ваква поставеност е многу подводлива, чувствителна, потоната во својата имагинација. Луѓето со ваква поставеност на Марс не успеваат да ја искажат својата енергија, но можат да ја канализираат кон сопствената креативност. Во интимните односи – многу креативни.

Слични објави

Louis Vuitton ранец од 10.000 долари

Igor

Без шминка, филтери и фотошоп: Цеца го покажа своето ВИСТИНСКО ЛИЦЕ! (ВИДЕО)

Igor

КЕЈТИ ПЕРИ настапи со перика составена од 76 помали перики (ФОТО)

Igor

Сузана Гавазова како Карди Би! Прво идат градите, па после таа… (ВИДЕО)

Igor

Маја Шупут подготвена за свадба: Еве како изгледа МЛАДОЖЕНЕЦОТ (ФОТО)

Igor

Таа позира топлес, а тој ја „фаќа“ за гради: Најпознатата бугарска старлета се опушти (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

5 × 4 =

Слични објави

Нова година, нова љубов: Со кого се бакнува Лејди Гага? (ВИДЕО)

Еспресо

Хороскоп за 11 ноември: Овните ќе бидат збунети, Биковите емотивно фрустрирани

Igor

Сите во шок: водителот Огнен Амиџиќ на својот Твитер објави порно-видео (+18)

Igor

Селма Блер храбро зборува за својата болест

Igor

Лорен Дрејн е најзгодната медицинска сестра на светот (ФОТО)

Еспресо

Брајан Адамс во Скопје: Да не се брзате некаде? Јас планирам вечерва многу да пеам! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor