11.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : Мик Џегер

Свет Слајдер Сцена

НАЈУЛУДИТЕ АНЕГДОТИ ЗА МИК ЏЕГЕР: Спиел со над 4000 жени и еден маж – тајна што ќе ја однесе во гроб

Еспресо
Ролинг Стоунс се еден од најпознатите и најуспешните рок бендови на сите времиња, а ова се неколку интересни анегдоти за нивниот фронтмен Мик Џегер: Миг...
Свет Слајдер Сцена

СИ ЈА ОСТАВИ ЖЕНАТА ПОРАДИ НЕА, ЗА ПОТОА ДА ЈА ИЗНЕВЕРУВА со Карла Бруни

Еспресо
Една од најпознатите манекенки и модели, која на свои дваесет години веќе беше на четириесет насловните страници во над четириесет најпрестижни модни списанија, се дружеше...
Филм и ТВ

Мик Џегер повторно на филмското платно: Уживам додека глумам! (ВИДЕО)

Еспресо
Без разлика на тоа дали настапува пред арена преполна со десетици илјади обожаватели или глуми во филм, легендарниот Мик Џегер вели дека искуството во суштина...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Дизајниран познатиот симбол за мир, Мик Џегер со прв самостоен албум и други настани кои ја одбележаа музиката на денешен ден…

Еспресо
На 21 февруари е дизајниран симболот за мир, кој подоцна има големо влијание во музиката, па слободно може да се смета за голем историски момент...
Лајфстајл Сцена

Мик Џегер по операцијата: Жив, Здрав и повторно во акција! (ВИДЕО)

Igor
Фронтменот на легендарните „Ролингстоунс“ Мик Џегер, на твитер објави видео снимка, на која се гледа како игра во својот претпознатлив стил, со што му покажа...
Лајфстајл Сцена

Миг Џегер се чувствува многу подобро по операцијата на срцето

Igor
Мик Џегер изјави дека заздравува и дека се чувствува многу подобро, откако беше примен во болница. Според информациите, тој беше подложен на операција на срцев...