24.8 C
Скопје
17:51 - 25 јуни, 2024

Ознака : Мик Џегер

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Мик Џегер го прослави 80. роденден со поранешната сопруга и сегашната вереница

Еспресо
Легендарниот британски рок музичар, актер, продуцент и постојан вокал на рок групата Ролинг Стоунс Мик Џегер го прослави својот 80-ти роденден споделувајќи ја прославата со...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Која е Мелани Хемрик, жената која го „зароби“ срцето на Мик Џегер: По свршувачката, се чекаат свадбените ѕвона

Еспресо
Кога Сер Мик Џегер од Ролинг Стоунс го покажа својот дарежливиот дух за Божиќ во 2020 година, кога потроши речиси 2 милиони долари на подарок-вила...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ќерката на Мик Џегер уапсена на Ибица

Еспресо
Мик Џегер има осум деца на возраст од 52 до 6 години – тука е ќерката Карис (52), која ја доби со Марша Хант, потоа...
СветСлајдерСцена

(Фото) Мик Џегер се венчал тајно со 35-годишната балерина? Дијамантен прстен светка на раката на Мелани Хемрик

Еспресо
Девојката на Мик Џегер, Мелани Хемрик ги поттикна гласините за нејзината свршувачка со рокерот.   View this post on Instagram   A post shared by...
СветСлајдерСцена

Се шират гласини дека Мик Џегер спиел со 4000 жени: На 44 години помладата девојка ѝ купил замок

Еспресо
Добро е познато дека Мик Џегер некогаш важеше за еден од најголемите заводници на рок сцената. Го обожаваа многу жени, а тој редовно ги полнеше...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ПОШТЕНСКИ МАРКИ СО МИК ЏЕГЕР, КИТ, РОНИ и ЧАРЛС ВОТС: 12 поштенски марки во чест на „Ролинг Стоунс“

М.Р.
На осум поштенски марки ќе бидат прикажани Мик Џегер, гитаристите Кит Ричардс и Рони Вуд и починатиот тапанар Чарли Вотс, на концерти во различни делови...
СветСлајдерСцена

НАЈУЛУДИТЕ АНЕГДОТИ ЗА МИК ЏЕГЕР: Спиел со над 4000 жени и еден маж – тајна што ќе ја однесе во гроб

Еспресо
Ролинг Стоунс се еден од најпознатите и најуспешните рок бендови на сите времиња, а ова се неколку интересни анегдоти за нивниот фронтмен Мик Џегер: Миг...
СветСлајдерСцена

СИ ЈА ОСТАВИ ЖЕНАТА ПОРАДИ НЕА, ЗА ПОТОА ДА ЈА ИЗНЕВЕРУВА со Карла Бруни

Еспресо
Една од најпознатите манекенки и модели, која на свои дваесет години веќе беше на четириесет насловните страници во над четириесет најпрестижни модни списанија, се дружеше...
Филм и ТВ

Мик Џегер повторно на филмското платно: Уживам додека глумам! (ВИДЕО)

Еспресо
Без разлика на тоа дали настапува пред арена преполна со десетици илјади обожаватели или глуми во филм, легендарниот Мик Џегер вели дека искуството во суштина...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Дизајниран познатиот симбол за мир, Мик Џегер со прв самостоен албум и други настани кои ја одбележаа музиката на денешен ден…

Еспресо
На 21 февруари е дизајниран симболот за мир, кој подоцна има големо влијание во музиката, па слободно може да се смета за голем историски момент...