25.8 C
Скопје
13:03 - 14 април, 2024

Ќерката на Мик Џегер уапсена на Ибица

Мик Џегер има осум деца на возраст од 52 до 6 години – тука е ќерката Карис (52), која ја доби со Марша Хант, потоа ќерката Џејд (51) од бракот со Бјанка Џегер, а потоа и ќерките Елизабет (39) и Џорџија (31), како и синовите Џејмс (37) и Габриел (25) од бракот со Џери Хол. Тука е и Лукас (24) кој го имаше со Лусијана Морад. Последен во низата е синот Деваро кој има 6 години и што го доби со Мелани. Покрај тоа, тој има и пет внуци.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jade Jagger (@jadejezebeljagger)


Една од ќерките на фронтменот на Ролинг Стоунс, дизајнерката на накит Џејд Џегер е уапсена на Ибица поради напад на полицаец кој се обидел да смири расправија во ресторан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jade Jagger (@jadejezebeljagger)


Како што пишуваат шпанските медиуми, Џејд вечерала со пријател во ресторан на Ибица и во еден момент станале агресивни кон вработените во ресторанот. Нејзината пријателка почнала да вика и да им се заканува на луѓето од персоналот, а набрзо била повикана полиција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jade Jagger (@jadejezebeljagger)


Полицијата се обидела да ја смири ситуацијата, но Џејд, кој наводно бил во алкохолизирана состојба, тогаш бурно реагирал и ги нападнала полицајците.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jade Jagger (@jadejezebeljagger)


Полицијата некако ја задржала и ја однела во станица, а другарката морала да ја придружува.

Слични објави

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо
Се вчитува....