14.8 C
Скопје
09:34 - 2 јуни, 2023

(Фото) Жељко Самарџиќ ја открива тајната на неговата топ форма: Со 25 килограми помалку, сега сè е поинаку

Гледајќи го во најновиот видеозапис на хит песната „Знам“ во друшто на Калиопи, Жељко Самарџиќ освојува – освен со гласот – со шармантноста, неверојатната енергија и одличен изглед. А само пред шест-седум години се бореше со вишокот килограми.

Пред неполн месец на социјалните мрежи беше промовирана новата дуетска песна на нашата поп-дива Калиопи Букле и еден од најпопуларните пејачи на Балканот, Жељко Самараџиќ. Песната насловена „Знам“ веднаш допре до срцата на публиката од регионот, и стана хит со над 1,3 милиони прегледи само на официјалниот спот. Жељко, покрај гласовните способни, во видео записот покрај убавата Калиопи го гледаме во елегантно и шармантно издание, кое се должи и на здравиот начин на исхрана. Малкумина знаат дека популарниот музичар само до пред седум години се бореше со вишокот на килограми за што велеше дека дури и му пречи при настапи и му го нарушува здравјето. Набргу потоа, го видовме во „шланг“ издание, во совршена психофизичка форма, а тој се пофали дека бил на диетотерапија насловена „Липосукциска исхрана“.

Жељко Самарџиќ ослабе 25 килограми и изгледа фантастично!

Познатиот пејач Жељко Самарџиќ со своите балади отсекогаш ги освојувал женските срца низ целиот регион, но во последните години може да се пофали и со одличен изглед. Имено, пејачот на сцената се врати целосно трансформиран со 25 килограми помалку, кои ги изгуби со помош на липосукциска исхрана.

„За време на настапите имав проблеми и љубовта кон храната ме доведе до околу 110 килограми. Навистина беше премногу за мојата висина. Не можев ни да седам долго време во друштво, постојано барав можност да застанам ‘хоризонтално“. Со 25 килограми помалку, сега сè е поинаку“, вели Жељко сеќавајќи се на минатите години.

Му помогнал познатиот нутриционист Кенан Мандра

За брзиот, но здрав процес на слабеење и сочувување на идеалната телесна тежина му помогнал нутриционистот Кенан Мандра, кој е „татко“ на денес многу популарната липосукциска диета. Мандра, имено, им помогнал да ослабат и на многу други ѕвезди, меѓу кои и на поранешната хрватска претседателка Колинда Грабар Китаровиќ и на Неда Украден и Халид Бешлиќ.
„Липосукциската диета ме привлече со брзи резултати. Во првите 14 дена ослабев десет килограми, што ми даде мотив да продолжам. Иако многу скептици ми велеа дека тоа е само ослободување од вода при првичниот резултат, слабеењето продолжи понатаму и изгубив 25 килограми. Да не зборувам дека нивото на шеќер и маснотии сега ми е совршено, а крвниот притисок ми е нормален и стабилен. Имам повеќе енергија и ентузијазам, имам и еден куп облека што сега можам да ја носам додека седеше во плакарот со години, го чекаше моментот да ослабнам“, вели Жељко.

Што е липосукциска исхрана?

Автор на оваа диетотерапија е нутриционистот Кенан Мандра, кој развил програма за слабеење со помош на аминокиселини и растителни влакна.


„Ова не е класична диета, туку диетотерапија. Протоколот за слабеење се заснова на принципот на принудување на телото да се храни со сопствените резерви на масти. На овој начин телото ги користи резервите на масти од критичните делови на телото и го обликува телото за многу кратко време. За 14 дена можете да изгубите 9,2 отсто од масното ткиво или од седум до десет отсто од почетната телесна теина. Липосукциската диета е клинички тестиран метод за слабеење кој е безбеден за здравјето и лесна е за употреба “, вели авторот на методот за слабеење, кој е тестиран од повеќе од двесте илјади луѓе во изминатите десет години.

Липосукциската исхрана е достапна и во Македонија.
Закажете бесплатен совет и консултација во „Липо диет“ центарот, (на улица „Димитрие Чуповски“ број 22, спроти поранешен „Мекдоналдс“) или јавете се на телефоните 02 3151714, 070 535033. Протоколот за слабеење може да го нарачате и на домашна адреса.

Фото-Аверел

Комерцијален текст.

Слични објави

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо

(Фото) Тоа мора да е Ирина Шајк – Леонардо ди Каприо ужива на Сардинија

еспресо
Се вчитува....