Знаеме дека сигурно сте слушнале за Г точката, но дали сте слушнале за П точката?

Кога мажот ја стимулира Г точката кај жената, таа побрзо и полесно доживува интензивни оргазми, а таква точка кај мажите е П точката која е многу полесно да ја најдете отколку што мислите.

П точката е ерогена зона на телото на мажот. Во неа се наоѓаат нервните завршетоци кои даваат максимално чувство на задоволство кога ќе ги стимулирате. Се наоѓа на 2,5 до 5 центиметри во анусот.

„Се наоѓа внатре во анусот и кон стомакот“ – изјавила сексологот и доктор Мишел Марс.

И покрај популарните уверувања, не морате да влезете внатре во анусот за да доживеете оргазам на П точка. Машката простата е ултимативно копче кое треба да го притиснете за да го воодушевите мажот во кревет.

За оние похрабрите, може да го ставите прстот внатре во анусот кај вашиот партнер, но бидете сигурни дека вашите нокти се исечени. Ќе ви биде многу полесно доколку користите лубрикант.

Слични објави

Бебе Реџа со порака: МОЈА ВАГИНА, МОЈ ИЗБОР

Igor

Таа го има најдобриот ЗАДНИК во светот, еве ДОКАЗ! (ВИДЕО)

Igor

Еве кога мажите немаат желба за водење љубов

Igor

Боли колку е секси! Љупка Митрова со нова фотосесија во долна облека (ФОТО)

Igor

Овие 6 работи покажуваат дека партнерот можеби ве изневерува

Igor

ВИСТИНСКИ СРАМ: Се појавила на црвен тепих, никој не знаел која е таа

Igor

Остави Коментар

19 − Осумнаесет =

Слични објави

Славниот пејач НАПАДНАТ со нож и ограбен: Многу е вознемирен и потресен!

Еспресо

Бебето Арчи наскоро ќе го прелета океанот: Кралскиот пар најави далечно патување (ФОТО)

Igor

КАКО ИЗГЛЕДА ДЕНЕС ЕСМЕРАЛДА? Ја гледавме во серијата, стана зависничка, а потоа исчезна од ТВ (ФОТО)

Igor

„Пријатели“ се враќаат на малите екрани!

Igor

Му ја посветил на својот трагично починат љубовник: Песната на Џорџ Мајкл и денеска ќе ви измами солзи (ВИДЕО)

Еспресо

Овие фустани станаа тотален хит, а сите јасно гледаат дека овие ѕвезди во нив не носат гаќички (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian