19.8 C
Скопје
02:33 - 18 јуни, 2024

(Фото) Хурем ги собра сите погледи во Кан: Мерјем Узерли никогаш посекси

Турската глумица Мерјем Узерли, кај нас позната по улогата на Хурем во хит-серијата Величествениот, двапати блесна на годинешниот црвен тепих на Канскиот гилмски фестивал.

Прво, таа присуствуваше на свеченото отворање на Канскиот филмски фестивал, а потоа се појави на премиерата на Мегалополис. Така, засега покажа два неверојатно секси изгледи.

Новата серија „Ру“ на актерката ќе има премиера на 24 мај.

Според Бирсен Алтунташ, Мерјем Узерли ќе биде и една од специјалните гостинки на Глобалната гала за хуманитарни подароци што ја организира Ева Лонгарија за време на фестивалот, каде ќе настапи и светски познатиот пијанист Ланг Ланг. Таа ќе биде и една од специјалните гости на Фондот за подобар свет, заедно со Жулиет Бинош, за организација чија цел е зајакнување на жените.

Турската убавица го привлече вниманието со својот променет изглед, но и покрај брјните воздишки, многубројни нејзини обожаватели коментираат на социјалните мрежи дека не се согласуваат со тоа што премногу употребила ботокс.

Среќен викенд: Три хороскопски знаци кои ќе имаат многу среќа од 18 до 19 мај

Слични објави

(Фото) Брук Шилдс блесна на црвениот тепих на Тони Авардс: На нозете носеше папучки за на плажа порди операциите

еспресо

Цеца го искоментира гестот на Драгана Мирковиќ: „Фала Богу…“

еспресо

„Мојот зет ми е омилен во репрезентацијата“: По Анастасија и Цеца Ражнатовиќ замина во Германија да ја бодри екипата на Србија

Еспресо

Прослава во домот на Огњен Амиџиќ! Мина објави фотографија со бебето, а со емотивни зборови јавно му се обрати на сопругот

Еспресо

Дарко Велковски и Тамара Чуприна повторно станаа родители: Пристигна малиот Видан!

Еспресо

(Фото) Гоца Тржан објави провокативна слика од својот сопруг Раша: Вежбајте и праќајте им на вашите сопруги вакви фотографии

Еспресо
Се вчитува....