18.8 C
Скопје
06:27 - 13 јуни, 2024

Неделен хороскоп (од 20 до 26 мај): Нова ера за Близнаците, одлични вести за Лавовите, комплициран период за Рибите

ОВЕН: ДОБРА ВЕСТ!
Драг Овен, оваа недела Венера повторно ќе биде активна во ваша корист! Планетата на љубовта ќе ви се врати да ви се насмевнува почнувајќи од петок, а нема да недостасуваат убави изненадувања, особено за слободните… Во меѓувреме, внимавајте на прилично придушен прв дел од неделата. Посебно во понеделник, кога Месечината ќе биде во опозиција, може да се чувствувате особено нервозни и подготвени да пукнете за најмала работа.

БИК: ПОМИЛУВАНИ ОД ЈУПИТЕР!
Драг Бик, до петок можете да сметате на спојот на Венера, што ќе ви даде многу дополнителна среќа во областа на чувствата. Меркур, исто така е со вас, и ќе ви донесе добри вести на полето на работата. Ќе бидете помилувани и сочувани и од планетата Јупитер, која ќе остане во вашиот знак до недела. Нервозни месечиви денови се вторник и среда. Среќна Месечина во недела.

БЛИЗНАЦИ: ВО ЗНАКОТ НА ЉУБОВТА!
Драги Близнаци, оваа недела за вас започнува нова ера: Јупитер – почнувајќи од недела – ќе дојде во конјукција со вашиот знак, подготвен да ви даде многу задоволство во наредните месеци, особено на професионално поле, но не само таму. Почнувајќи од петок, Венера исто така ќе влезе во знакот и љубовта, која во последно време не е особено наелектризирана, ќе ви се врати да ви подари големи емоции!

РАК: ПОБРЗАЈТЕ!
Драг Рак, до петок може да сметате на убавата Венера активна во ваша корист, која ќе ви донесе среќа во љубовта. Ако сте сингл, не чекајте да излезете, тешко дека некој ќе ви каже „не“! Вторник и среда се особено среќни и полни со емоции, кога и Месечината ќе биде со вас. Некои неочекувани настани, сепак, би можеле да се случат во недела, кога Месечината ќе биде во опозиција…

ЛАВ: ДВЕ ДОБРИ ВЕСТИ!
Драг Лав, две одлични вести за вашиот знак оваа недела! Почнувајќи од петок, планетата Венера ќе престане да биде неповолна и ќе се врати на ваша страна: мирот конечно ќе се врати во вашиот љубовен живот! Понатаму, почнувајќи од недела, Јупитер исто така ќе се врати да биде поволен, отворајќи долг среќен период кој може да ве одведе – од сега до крајот на годината – до важен резултат.

ДЕВИЦА: НЕПОВОЛНИ ТРАНЗИТИ…
Драга Девица, за жал оваа недела и планетата Венера и планетата Јупитер ќе направат неповолен транзит за вашиот знак, влегувајќи во знакот „непријател“ на Близнаците… Љубовта во наредниот период би можела да ви донесе тешко време, додека од професионален гледна точка може да наидете на уште некои пречки на вашиот пат или да доживеете момент на криза што ќе ве наведе да одите по нови патишта, посоодветни за вас.

ВАГА: НАЈЛОШОТО Е ЗАД ВАС!
Драги Ваги, најлошото е конечно зад вас! Две добри вести ве очекуваат оваа недела: и планетата Венера и планетата Јупитер повторно ќе бидат активни во ваша корист, подготвени да ви дадат многу дополнителна среќа во секоја област од вашиот живот! Љубовта ќе ви возврати со насмевка после толку маки, додека од професионален аспект – во следните неколку месеци – конечно ќе можете да ги добиете резултатите што долго време ги бркате!

СКОРПИЈА: ВОЗДИВ НА ОЛЕСНУВАЊЕ
Драга Шкорпија, подготвени сте да здивнете малку? Конечно оваа недела и планетата Венера и планетата Јупитер (која долго време остана во знакот Бик) ќе престанат да бидат во опозиција со вашиот знак! Малку по малку ќе можете да ја вратите земјата под нозе, како во емотивната, така и во професионалната сфера. Оние кои долго време чекаат одговор или можност, ќе видат деблокирање на ситуацијата во наредните месеци.

СТРЕЛЕЦ: ВЕНЕРА И ЈУПИТЕР ВЛЕГУВААТ ВО ОПОЗИЦИЈА…
Драг Стрелец, оваа недела за жал има две лоши вести за вашиот знак… Првата е дека планетата Венера почнувајќи од петок ќе влезе во опозиција, внесувајќи тензии и конфликти во вашиот љубовен живот. Понатаму, почнувајќи од недела, Јупитер ќе влезе во опозиција, почнувајќи прилично комплициран период, во кој може да наидете на дополнителни пречки или забавувања на вашиот професионален пат.

ЈАРЕЦ: ДОБРИ ВИБРАЦИИ!
Драг Јарец, до недела планетата Јупитер ќе блеска во „пријателскиот“ знак Бик, а – доколку сè уште не сте добиле добри вести или не сте затвориле важна зделка – оваа недела моментот конечно може да дојде! Венера исто така ќе биде поволна до петок, носејќи убави вибрации во областа на чувствата. Суперсреќна Месечина во врска во недела!

ВОДОЛИЈА: ОПОРАВУВАЊЕ!
Драга Водолија, оваа недела планетата Венера конечно повторно ќе се активира во ваша корист и ќе престане да ви го попречува животот во пар! Последниот период беше полн со недоразбирања со партнерот, но сега конечно ќе се вратат дијалогот и меѓусебното разбирање. Дури и на професионален план, ќе започне дефинитивно среќен период: почнувајќи од недела, всушност, Јупитер ќе ви пружи рака во реализацијата на вашите проекти!

РИБИ: КОМПЛИЦИРАН ПЕРИОД
Драги Риби, за жал оваа недела и планетата Венера и планетата Јупитер ќе ви го свртат грбот, започнувајќи комплициран период и на професионален и на сентиментален план. Од петок би можеле да настанат причини за конфликт со партнерот или да се појават тензии кои долго време мируваат… Понатаму, од недела Јупитер ќе влезе во знакот „непријател“ на Близнаците и може да донесе уште некои потешкотии на вашиот пат до лично исполнување… но ќе успеете!

Среќен викенд: Три хороскопски знаци кои ќе имаат многу среќа од 18 до 19 мај

Слични објави

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо

(Видео) Нивес Целзиус се разголи покрај базен и предизвика воздишки: Покажа многу повеќе од тетоважите

Еспресо
Се вчитува....