23.8 C
Скопје
04:45 - 23 јуни, 2024

Среќен викенд: Три хороскопски знаци кои ќе имаат многу среќа од 18 до 19 мај

Астролозите именуваа три хороскопски знаци кои овој викенд (18-19 мај) ќе доживеат позитивни емоции и ќе добијат многу пријатни впечатоци од овој викенд.

Неделен хороскоп (од 20 до 26 мај): Нова ера за Близнаците, одлични вести за Лавовите, комплициран период за Рибите

Рак
Раковите овој викенд буквално ќе се капат во проток на позитивна енергија. Ѕвездите им ветуваат среќа во личниот живот. Слободните Ракови ќе имаат шанса да ја запознаат својата сродна душа. И семејните претставници на знакот ќе можат да ја вратат хармонијата во односот со партнерот. Поволно време за романтични состаноци, веридба или зачнување дете. Можни се и пријатни изненадувања и подароци од најблиските.

Вага
За Вагите викендот ќе биде одбележан со финансиски успех. Ова е одлично време да барате нова високоплатена работа, да преговарате за зголемување на платата или да започнете сопствен профитабилен проект. Ѕвездите на Вагите им испраќаат големи суми на пари. Можна е неочекувана добивка или наследство на лотарија. Управувајте со ненадејните приходи мудро, направете големи купувања или инвестирајте пари.

Јарец
Јарците овој викенд едноставно треба да веруваат во својата среќа и да дозволат таа да влезе во нивните животи. Сега е поволен момент да започнете нешто ново и важно. Не плашете се да ги преземете најсмелите планови и проекти – ќе успеете! Викендот ќе биде идеален и за патување, промена, преселба или големи купувања. Не е исклучено ненадејното исполнување на најпоскауваните желби. Верувајте ѝ на вашата интуиција – таа ќе ви го покаже вистинскиот пат.

Астропрогноза за сабота, 18 мај: Лавовите ќе привлекуваат, девиците ќе имаат среќа со парите

Слични објави

Данијела Мартиновиќ ги предупреди своите следбеници: Ова е лажен профил, испраќа лажни пораки

Еспресо

(Видео) Ана Николиќ му запеа на дечкото: Сегашната те буди, вели поранешната ти стигна

Еспресо

Бен Афлек конечно откри зошто е секогаш лут и безволeн на фотографиите: „Луѓето проектираат нешто на мене што јас воопшто не го чувствувам“

еспресо

(Фото) Сања Маринковиќ е „авион“ во шестата деценија: Во бикини на Ибица

еспресо

Уште една екс-девојка му помага на Бен Афлек да го преброди разводот со Џеј Ло: Таа е Гвинет Палтроу!

еспресо

(Фото) Дали е ова најзгодната Србинка? Се соблече сопругата на Огњен Амиџиќ, го покажа телото три месеци по породувањето

Еспресо
Се вчитува....