13.8 C
Скопје
09:32 - 28 февруари, 2024

Ознака : тајм

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Тајм“ ја прогласи Тејлор Свифт за личност на годината: Моќна како Присли и Џексон

Еспресо
Според традицијата која датира од 1927 година, личноста на годината на Time ја претставува личноста, групата или концептот што најмногу влијаел на насловите, било позитивно...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Кејт Бланшет и украинската активистка Олена Шевченко се најдоа на листата на жени на годината на Тајм: Еве кои се другите „исклучителни лидерки“

еспресо
Американскиот Тајм избра жени на годината – 2023. Неодамна престижното списание објави листа на својата веб-страница. Во него беа вклучени 12 познати жени, „извонредни лидери...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

По масакрот во Увалде, „Тајм“ со насловна: 213 градови во САД кои доживеале масовни пукања годинава

Еспресо
Претсижното списани Тајм ја посвети својата насловна на 213 градови во Соединетите Американски Држави кои доживеаја масовно пукање од почетокот на оваа година. Од нив,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Зеленски го победи Маск, тој е највлијателниот човек на годината; Борис Џонсон се искачува на подиумот, Бајден паѓа

Еспресо
Зеленски, Илон Маск, Борис Џонсон и Џо Бајден: според анкетата спроведена од американскиот неделник Тајм, украинскиот претседател е „највлијателниот човек“ во моментов.  Зеленски, Илон Маск,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ФОТО) ЗЕЛЕНСКИ Е ЛИЦЕ НА НАСЛОВНАТА НА „ТАЈМ“: Како владее Зеленски од бункерот кој му е и дом и канцеларија

Еспресо
Украинскиот претседател Володимир Зеленски е избран за лице на насловната страница на најновиот број на американскиот неделник Тајм. Најновиот број на американскиот неделен магазин Тајм...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) МАГАЗИНОТ „ТАЈМ“ ОДЛУЧИ: Илон Маск е личност на годината!

И. Т.
Американскиот магазин „Time“ ја избра личноста на годината. Личноста на 2021 година е Илон Маск, најбогатиот човек на светот, кој нема куќа, бидејќи ги продал...