10.8 C
Скопје
02:07 - 28 февруари, 2024

Ознака : лидерки

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Кејт Бланшет и украинската активистка Олена Шевченко се најдоа на листата на жени на годината на Тајм: Еве кои се другите „исклучителни лидерки“

еспресо
Американскиот Тајм избра жени на годината – 2023. Неодамна престижното списание објави листа на својата веб-страница. Во него беа вклучени 12 познати жени, „извонредни лидери...