3.8 C
Скопје
04:16 - 21 април, 2024

Ознака : пензија

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Сузана Манчиќ на „минималец“: Отиде во пензија, а еве колку ќе се „опари“ од државата

Еспресо
Водителката Сузана Манчиќ која кариерата ја започна како позната „ЛОТО девојка“, поточно водителка на игри на среќа, а потоа изгради фасцинантна кариера, откри дека добила...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ана Бекута се пензионираше но само на хартија: „Јас и пензија, нема шанси!“

Еспресо
Фолк пејачката и една од омилените членови на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ана Бекута, на 64 години стана пензионерка. Таа со децении успешно градеше...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Беше ѕвезда во Југославија, а сега живее со пензија од 17.000 денари: Маја Оџаклиевска за грижата за внукот!

Васко Спасоски
Пејачката со раскошен глас, Маја Оџаклиевска, беше една од најистакнатите пејачки во екс Југославија. Нејзините песни сите ги очекуваа со голема возбуда, а нејзините плочи...