Ознака : минималец

Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Северина за државниот минималец: Го побарале без мое знаење! (ФОТО)

Еспресо
Откако во јавноста се појави информацијата дека на пејачката Северина Којиќ (48) и паднал приходот за повеќе од 20 отсто, таа побарала помош од државата...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Северина ќе добие минималец од државата зашто и се намалиле приходите поради пандемијата

Еспресо
Хрватската пејачка Северина ќе се најде на списокот на поединци и фирми кои ќе добијат помош од државата поради економската криза што ја зафати Хрватска,...