24.8 C
Скопје
02:48 - 23 јуни, 2024

Ознака : кери џонсон

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСценаЧудесни жени

Која е Кери Џонсон, третата сопруга на Борис Џонсон? Ќерка на основачот на „Индипендент“, брилијантен ум, борец за женските права…

Еспресо
Во саботата, премиерот во оставка на Велика Британија и неговата трета сопруга Кери Сајмондс направија голема забава во чест на свадбата на која присуствуваа двесте...