Tag : задоволи

Живот

Торта која ги буди сите сетила: Раскошен десерт со јагоди во кој секој ќе ужива!

Igor
Фантастичен десерт за целото семејство… Состојки за чоколадниот бисквит: – 4 јајца – 200 грама шеќер – 70 грама путер – 70 грама чоколадо –...
Кујна Сцена

Неодолив чоколаден ролат

Igor
Доколку ви се пријаде благо, ова е вистинскиот десерт за вас… Потребни состојки: 500 г мелени бисквити 250 г шеќер во прав 100 г горко...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian