9.8 C
Скопје
01:35 - 27 февруари, 2024

Ознака : кралство

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Трагичниот живот на принцезата Алис, свекрвата на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Еспресо
Принцезата Алис била родена во 1885 година како Викторија Алис Елизабет Јулиа Мари. Нејзините претци биле од Батенберговата гранка на кралството. Вистина е дека била...
СветСлајдер

(ФОТО) Модна лекција за Меган и Кејт: Ова се најактуелните стилски моменти на принцезата Дијана

Еспресо
На Дијана, принцезата од Велс, секогаш може да се потпреме за модна инспирација – со голем број на неодамнешни екранизирани приказни со кои една цела...
СветСлајдерСцена

ЧАРЛС ИМА КОРОНА: Принцот се состанал со кралицата Елизабета пред два дена!

М.Р.
За принцот Чарлс (73) кој е вакциниран со три дози, ова е втор пат да биде позитивен на коронавирусот откако прв пат заболе во март...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

И КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА БИ Ѝ СИМНАЛА КАПА НА БЕТИ КВИН: Во кралскиот двор на Елизабета Кучера сите цвеќиња имаат круна!

Ј.К.Д
Разговараме со Елизабета Кучера, една од моторните сили на Фејсбук групата … ДВОРЧЕТО …, во виртуелниот свет позната како Бети Квин. По професија е дипломиран...
СветСлајдерСцена

ЉУБОВТА ПРЕД СЀ: Принцезата Мако наскоро ќе се омажи и поради „обичниот“ избраник се откажува од титулата

И. Т.
Познат е датумот на венчавката на 29-годишната ќерка на принцот Фумихит и принцезата Кико и внуката на царот Нарухит, која одлучи да живее „обичен живот“...