18.8 C
Скопје
21:15 - 15 април, 2024

Ознака : кралско семејство

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ОДЛИЧНА ЗАРАБОТУВАЧКА! Еве ги двојниците на Кејт Мидлтон, Меган Маркл, Вилијам, Хари, кралицата…

Еспресо
20 април е Меѓународниот ден на двојници кои се се слави низ светот. Ако некогаш ви кажале дека личите на некого, денес е време тоа...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

НА ПОВИДОК СМИРУВАЊЕ: Хари и Меган ќе ја закопаат борбената секира со кралското семејство!?

Еспресо
Пред точно една година, во интервјуто со Опра Винфри, принцот Хари ги кажа – заедно со неговата сопруга Меган Маркл – своите вистини за животот...
UncategorizedСветСлајдерСцена

АФЕРИТЕ НА ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ ПОВТОРНО ВО ФОКУС: Кејт не се огласува, кралското семејство молчи, а медиумите добиваат нови извори

Еспресо
Принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон имаат навидум хармоничен и среќен брак. Секогаш се насмеани, задоволни, блескаат каде и да се појават. Сепак, јавноста е...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

КРАЛСКИ ПРАВИЛА ЗА ПАТУВАЊЕ: Двајца наследници никогаш во ист авион!

Еспресо
Правилата за патување на кралското семејство се одамна пропишани, но во денешно време често се прават одредени исклучоци. Сепак, дури и за тие исклучоци, членовите...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО)КРАЛСКА ХИГИЕНА: Ќе се зачудите од ова правило на кралицата Елизабета за чистење на палатите

Еспресо
Се разбира дека Кралската палата мора да биде беспрекорна во секое време. Не би требало да изгледа помалку од совршена никогаш, со оглед на тоа...
Ви препорачуваме на СПЕспресоСветСлајдерСцена

ГЛАСИНИ: Дали Хари и Меган ќе го поминат Божиќ со кралското семејство?

Еспресо
Дали Хари и Меган ќе го прослават Божиќ во Англија? Се чини дека многу гласини ја потврдуваат веста, која претставува и добра можност да се...
ВестиСветСлајдер

ВИДЕО | ЛУКСУЗНА СВАДБА ВО НИГЕРИЈА: Како во 1001 ноќ, со илјадници гости и блокирани улици

Еспресо
Свадба од Илјада и една ноќ се случи во Нигерија, на која Јусуф Бухари, син на нигерискиот претседател Мухамаду Бухари, се ожени со Захра Насир...
СветСцена

Е СЕГА Е ДОСТА: Кралицата Елизабета во контранапад

Еспресо
Меган и Хари се послободни од кога било откако го напуштија британското кралско семејство и се преселија во Соединетите Американски Држави. Можеби и премногу слободни....
UncategorizedВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кралското семејство оди на одмор: од кралицата Елизабета до Кејт и Вилијам…, еве ги сите нивни дестинации

jasmina.kantardzieva
Кралското семејство ужива во неколку релаксирачки денови далеку од кралските обврски. Секој член на кралското семејство избра различна дестинација за летните одмори, но сите во...
Секојдневие

Кејт Мидлтон можеби навистина носи евтина облека, но затоа воопшто не штеди на накит: Колку вреди еден нејзин прстен?

Еспресо
Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон е препознатлива по својот минималистички стил на облекување и е една од ретките дами од кралското семејство што носи...