33.8 C
Скопје
19:27 - 22 јули, 2024

„Камила како паразит ги троши туѓите пари, никогаш од неа нема да биде кралица“: Сопругата на Чарлс ја налути јавноста

Британскиот крал Чарлс Трети и кралицата Камила не го пропуштија овогодинешниот Ројал Аскот, па овој настан го следеа неколку дена.

Настанот беше еден од омилените датуми во календарот на поранешната британска кралица Елизабета Втора. Појавувањето на кралската двојка се случи во добро расположение, со топол поздрав од Зара Тиндал до монархот, пристигнувањето на леди Софи Виндзор, која беше видена како разговара со Чарлс Трети и видео со кралицата Камила во главната улога. Поради тоа што го сними камерата, таа беше мета на критики на социјалните мрежи.

А на видеото може да се види како кралицата Камила како вистински навивач ги следи коњските трки, скока горе-долу, додека кралот Чарлс беше повоздржан.

Видеото предизвика многу негативни реакции, а судејќи по коментарите, на многумина не им се допадна нејзиното однесување во јавноста, а се чини дека јавноста се уште не ѝ ги простува грешките од младоста. Да потсетиме, врската на Камила со актуелниот британски крал, кој во тоа време беше принц од Велс, започна за време на неговиот брак со принцезата Дијана. Аферата беше една од главните поттикнувачи за разводот на Лејди Ди, која загина во сообраќајна несреќа во Париз во 1997 година.

Бракот на Дајана и Чарлс траеше од 1981 до 1996 година, а Камила и кралот се венчаа во 2005 година.

„Таа не е моја кралица, таа ни ги троши парите на сите нас“, „Ох, никогаш нема да ја наречам кралица“, „Без разлика на се, таа никогаш нема да ја има енергијата на кралицата Елизабета“, „Така е кога таа живее од парите на даночните обврзници“, „Животот мора да биде добар кога живеете од парите на даночните обврзници и акумулирате големо богатство!“, гласат бројни коментари на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brungraf (@brungraf)

Потсетуваме, по дијагнозата на рак, Чарлс Трети повторно почна да ги извршува официјалните јавни должности пред неколку месеци. Тој се појави во јавност во Лондон на 15 јуни за да го прослави својот официјален роденден, кога и Кејт Мидлтон се врати на јавниот живот по нејзината дијагноза на рак.

 

Слични објави

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо
Се вчитува....