Tag : неверство

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Сопругот на Карди Би ја молел поранешната девојка да имаат секс додека раперката била бремена: „Те молам за последен пат…“ (ФОТО)

Еспресо
Американскиот рапер Офсет (27), ко је во брак со музичарката Карди Би (27) уште еднаш се најде во центарот на вниманието. Имено, поранешната девојка на...
Лајфстајл

Пет знаци кои потврдуваат дека вашата врска може да преживее неверство

Слободен печат
Многу луѓе се подготвени на партнерот да му простат неверство, што често може да ја зајакне врската. Но, уште повеќе такви врски по некое време...
Лајфстајл

Дали сте слушнале за новиот вид неверство? Сите сме го направиле барем еднаш!

Слободен печат
Микроневерството не е доволно важно ниту големо за да се нарече неверство, но сепак претставува непочитување кон партнерот и показател дека во врската не е...
Лајфстајл

Пет причини поради кои жената се одлучува на неверство!

Igor
Кога една жена ќе го изневери својот партнер, тоа не е одлука која ја донела во моментот. Многу често постојат проблеми во врската кои ја...
Сцена Хороскоп

Лицата родени во овој хороскопски знак НАЈТЕШКО ПРОСТУВААТ НЕВЕРСТВО

Igor
Во морето од причини поради кои луѓето се смируваат со поранешните партнери своето место го пронајде и хороскопот. Нормално, се зависи од бројните фактори, но...
Лајфстајл

11 ПРИЧИНИ: Мажите признаа зошто изневеруваат

Igor
Зошто мажите изневеруваат е прашање кое ги интересира сите жени, а на кое не постои универзален одговор. Бидејќи кај сите причината е различна, 11 од...
Лајфстајл

Што да направите за да спречите ТОЈ да ве изневери

Igor
За многу жени најлошата работа што може да се случи во врската е изневерувањето, а голем дел од оние што биле изневерени не успеваат да...
Сцена Хороскоп

Ѕвездите откриваат: Овој хороскопски знак најмногу изневерува!

Igor
Неверството е најчестата причина поради која се растураат љубовните врски и брачните заедници. За тоа е виновен карактерот на личноста која изневерува и која не...
Лајфстајл Сцена

Памела јавно го обвини Рами за неверство

Igor
Познатата 51-годишна актерка и активистка Памела Андерсон наводно откри дека нејзиното 33-годишно момче Адил Рами ја изневерувал и јавно го осуди преку социјалните мрежи.  ...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian