СТАЛОНЕ, ВАН ДАМ, ШВАРЦЕНЕГЕР И МНОГУ ДРУГИ и испратија интересни пораки на ДРАГАНА МИРКОВИЌ на Инстаграм! (ФОТО+ВИДЕО)

Пред неколку дена синот на популарната фолкерка Драгана Мирковиќ, Марко го прослави полнолетството во својот замок во Виена.

Иако синот на Драгана Мирковиќ наполни 18 години во февруари, оваа година, прославата беше поместена „за семејството и пријателите да можат да се соберат“, изјави пејачката претходно.

Сепак, имаше и такви кои не можеа да стигнат на оваа прослава… да кажеме Силвестер Сталоне, Арнолд Шварценегер, Жан Клод Ван Дам и многу други, но се одолжија со видео пораки.

Од претходно е познато дека познатата пејачка е пријателка со многу светски ѕвезди, а тоа го докажуваат и сликите од социјалните мрежи.

Некои од нив јавно преку социјалните мрежи му честитаа.

„Ви благодарам многу драги пријатели на честитките за полнолетството на Марко. Како мајка ме изненадивте, израдувавте и разнежнивте. Ви благодарам од срце“ – напиша фолк ѕвездата покрај видеото на својот Инстаграм на кое се гледаат сите честитки.

Слични објави

За неа годините се само бројка: Погледнете го провокативното „вежбање“ на Мадона (ВИДЕО)

Igor

Се сомневаат дека се самоубил: Сценаристот на „Грдата Бети“ пронајден мртов во хотелска соба

Слободен печат

Јогурт лепињи

Igor

ФОТО| И Мелита Ракичевиќ се истетовира: Една од тетоважите ги носи нејзините иницијали

Еспресо Магазин

Александра Пријовиќ го откри идентитетот на мажот што ја дави во спотот (ФОТО)

Васко Спасоски

Ретко кој ја видел: Ова е едната ќерка на Здравко Чолиќ и денес наполни 18 години (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 + десет =

Слични објави

Пејачот Огнен Здравковски е позитивен на ковид-19, но не се откажа од промоција на неговиот нов хит! Главата горе, нема плашење: (ВИДЕО)

Еспресо

Зар некој може да те замени? 12 години без Тоше

Igor

НЕ Е САМО МАДОНА: И овие ЅВЕЗДИ ќе се појават на евровизиската сцена

Igor

Џенифер Анистон пак „растури“ со фотката на Инстаграм: 4 милиони лајкови за 24 часа

Igor

Опра Винфри за љубовната врска долга 34 години: Да се омажев за него нашата љубов немаше да успее!

Еспресо

Од годините не може да се побегне: Наполни 65 години и направи безброј операции, но овие фотки ја покажуваат суровата вистина (ФОТО)

Еспресо