Интересни секс идеи со кои повторно ќе ја разгорите страста во спалната соба

Работите некогаш знаат да станат монотони доколку со вашиот партнер сте во подолга врска или брак. Како што ги поминувате и доживувате првите работи со партнерот, така чувствувате поголема потреба за промена и нешто ново.

Поради многуте обрски во животот многу често се случува да заборавите на интимниот живот со партнерот. А, експертите советуваат дека најсреќните двојки се оние кои имаат сексуални односи барем еднаш неделно.

Па така, доколку сакате да го одржите пламенот во вашата врска, бидете креативни, особено кога е во прашање сексуалната игра.

Во продолжение прочитајте неколку интересни секс идеи, кои дефинитивно мора да ги пробате со вашиот партнер.

Бидете во еротско расположение

Доколку сметате дека филмовите за возрасни не се добра идеја, обидете се со читање на еротски романчиња. Почнете да читате на глас полека и нежно доближувајте се до вашиот партнер. Задоволството е загарантирано.

Додадете храна

Без разлика дали станува збор за чоколадо, мед, шлаг или некој тип на овошје, едно е сигурно – сексуалната предигра во комбинација со слатки додатоци дефинитивно ќе ги разбуди вашите сетила.

Играјте покер на соблекување

Дали е потребно да кажеме нешто повеќе? Загарантирано – на крајот на оваа игра секој победува.

Пробајте се освен секс

Искушението е можеби и најдобриот афродизијак. Доволно е само да се потсетите на почетокот на вашата врска и на периодот кога едноставно сакавте предиграта да не заврши. Колку повеќе се воздржувате, толку повеќе ќе уживате.

Слични објави

УЖАСНА ГРЕШКА: Објави СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО, интервенирала и полицијата

Igor

Како Северина се подготвува за турнејата? (ФОТО)

Igor

ОВОЈПАТ ПРЕТЕРА: По бизарните стајлинзи и трансформации, на ред е ГОЛА ПОКРАЈ БАЗЕН

Igor

ЛУНА ПОД НОЖ: Конечно ги доби силиконите што ги сакаше (ВИДЕО)

Igor

ЦЕЦА СЕ ВРАТИ ВО ЖИТОРАЃА: Еве како изгледа куќата во која растела (ФОТО)

Igor

Роден е тапанарот Карл Палмер, „The temptations“ го објавија својот деби албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Остави Коментар

пет × 4 =

Слични објави

Почина таткото на СЛАВНИОТ РАПЕР: Го напуштил кога имал само 6 години

Igor

„Црна кутија“ конечно е тука: Милиграм има нова, „заразна“ балада!

Васко Спасоски

ТЕЛЕВИЗИСКАТА ПРЕЗЕНТЕРКА покажа сѐ од своето тело (ФОТО)

Igor

БРЕД ПИТ И АНЏЕЛИНА ЏОЛИ СЕ РАЗВЕДУВААТ ТРИ ГОДИНИ: Сега холивудскиот актер и поставил УЛТИМАТУМ на бившата сопруга

Igor

Балашевиќ со потресни зборови ѝ се обрати на Северина поради украдената песна (ВИДЕО)

Igor

Ја повикале веднаш да се симне на рецепција! Старлетата ја чекало изненадување од 65.000 евра! (ВИДЕО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian