14:04 - 19 април, 2024

Ознака : брејк

БалканВи ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Брејк отиде во народњаци, отвора радио „Естрада“: Ќе се занимава со народна музика

еспресо
Популарната градска фаца Дарко Гелев-Брејк отвора нова радио станица која ќе се вика Естрада, а ќе третира народна музика. Овој податок беше објавен од самиот...
Наши ФациСлајдерСцена

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо
На 10 ноември во Македонска филхармонија свој концерт ќе одржи една од најпопуларните македонски групи, „Нокаут“, а специјален гостин на вечерта ќе биде Дарко Гелев...
ЛајфстајлСцена

Брејк и Драгана ја покажаа НАЈМАЛАТА УБАВИЦА (ФОТО)

Igor
Дарко Гелев – Брејк и поранешната мисица Драгана Клопчевска во април оваа година добија ќеркичка која го носи името Деа. Таа е цели 19 години...
ЛајфстајлСцена

Брејк стана татко по третпат – Овој пат на девојче!

Igor
Се роди Деа, третото дете на познатиот пејач и бизнисмен Дарко Гелев – Брејк, кој е во брак со поранешната Мис на Македонија Драгана Клопчевска....