13.8 C
Скопје
23:32 - 29 мај, 2024

(Видео) Брејк отиде во народњаци, отвора радио „Естрада“: Ќе се занимава со народна музика

Популарната градска фаца Дарко Гелев-Брејк отвора нова радио станица која ќе се вика Естрада, а ќе третира народна музика.

Овој податок беше објавен од самиот Брејк во емисијата посветена на Скопје и скопјани, „Але але“ која се емитува на телевизија Телма.

Инаку, Брејк долги години има искуство со водење на радиостаници, па ова нема да биде нешто ново за него во однос на професијата, но во однос на тематскиот избор и за нас е изненадување.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....