18:54 - 20 април, 2024

(Видео) Изгоре вилата на славната манекенка Кара Делевињ! 94 пожарникари го гаснеле пожарот, 7 милиони долари се претворија во пепел! 

Луксузната вила на манекенката Кара Делевињ вчера била зафатена од страшен пожар.

Имено, како што пренесуваат странските медиуми, таа за среќа во моментот на пожарот не била во куќата бидејќи моментално престојува во Велика Британија.

Се претпоставува дека пожарот избувнал во задниот дел од луксузниот имот, по што се проширил на поткровјето, при што дошло до уривање на покривот. Огнот го изгаснале дури 94 пожарникари.

На објектот е причинета голема материјална штета, а за среќа нема жртви.

Инаку, Кара ја купила оваа вила во Лос Анџелес од 8.000 квадратни метри во 2019 година за дури 7 милиони долари.

Слични објави

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо
Се вчитува....