17.8 C
Скопје
14:17 - 27 февруари, 2024

Ознака : барак обама

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

БРАВО, БАРАК! 74 луѓе ковид-позитивни како контра-подарок од роденденската забава

jasmina.kantardzieva
Вкупно 74 луѓе, гости дојдени во „Мартас Винјард“ се позитивни на Ковид-19 откако присуствуваа на забавата на поранешниот претседател Барак Обама на 60-тиот роденден, минатата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ФОТО: Мишел Обама има стомачни во шестата деценија: Еве како вежба поранешната прва дама на Америка!

Васко Спасоски
Мишел Обама (56) води здрав начин на живот, а во шестата деценија од нејзиниот живот може да се пофали со убав и фит изглед. Поранешната...
Здрави навики

Помладата ќерка ја засени мајка си Мишел Обама! (ФОТО)

Слободен Печат
Децата се најдобри показатели за како тоа времето „лета“! Осумнаесет годишната Саша Обама имаше само 7 години кога нејзиниот татко Барак Обама, во јануари 2009...
ЛајфстајлСцена

Обама со семејството на гости кај ЏОРЏ И АМАЛ во нивната луксузна вила на Комо (ФОТО)

Igor
Барак Обама и Џорџ Клуни се добри пријатели, па не е ни чудно што често ги гледаме заедно во јавноста. Изминатиот викенд семејството Обама помина...