14:44 - 19 април, 2024

Ново издание на туристички водич за Македонија каде раскажувањето е со љубов

Издавачката куќа „Љубовта е петтиот елемент“ објави дополнето реиздание на туристичкиот водич „Guide Book Macedonia“ на англиски јазик. Материјалот што е содржан во водичот е резултат на проекти од областа на туризмот и презентацијата на Македонија, а колектиран и продуциран е во последните 15 години.

Мото на новото реиздание е „Кога зборувате за Македонија раскажувајте со љубов“. Приредувач на водичот е Гоце Дртковски.

 

Според обемот и квалитетот на книгата ова е енциклопедиско издание. Материјалот во водичот е распослан на 400 страници испечатени во колор и содржи 50 мапи, десет 3Д-мапи на поголемите градови во Македонија, 100 илустрации и 999 фотографии кои прикажуваат сѐ што е вредно во нашата земја од областа на природните убавини, традицијата, културата и културното наследство.

 

Изданието поседува врвен квалитет еднаков на книгите на големите светски издавачки куќи. Изданието е исклучително вредно, како за секоја домашна библиотека, така и како подарок што може да се испрати насекаде низ светот.

Слични објави

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо
Се вчитува....