33.8 C
Скопје
14:33 - 24 јуни, 2024

Ознака : производи

Здрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ИМАТЕ МРСНА КОСА? Еве зошто косата толку бргу ви се мрси

Еспресо
Имате проблем со мрсната коса? Сигурно правите многу нешта погрешно. Не ставате доволно шампон Често причина за бргуто мрсење на косата е што не употребувате...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

МИНИСО х Лара Иванова – Нов бренд амбасадор на Минисо Онлајн

Еспресо
Како популарен продажен бренд за лајфстајл подароци, препознатлив во повеќе земји низ Европа и Азија, Минисо за својата богата палета на производи испирација пронаоѓа во...
Здрави навики

Кои козметички производи треба да ги држите во фрижидер, а кои не?

Еспресо
Кога станува збор за одржувањето на козметичките производи, важно е да внимавате на хигиената и датумите на пакувањата, но дали сте знаеле дека траењето и...
Секојдневие

Рок на траење на козметичките производи, кога треба да ги фрлите?

Igor
Еве колку козметичките производи можат да ни служат пред да ни предизвикаат инфекција или иритација. Сенка за очи, камена пудра Сенката за очи исто како...
Секојдневие

Како да избегнете „топење“ на вашата шминка од жештината

Igor
Пред нас се уште многу жешки летни денови, а еве како да избегнете вашата шминка да се стопи од топлото време. Прочитајте ги следните совети...
ЛајфстајлСцена

Провокативната Џенер „ги покри“ облините само со мрежа (ФОТО)

Igor
Таа рекламира еден од своите козметички производи… Најмладата милијардерка во светот Кајли Џенер на својот Инстаграм профил објави слика на која рекламира еден од своите...