Ознака : сенка за очи

Здрави навики

ИЗБЕРЕТЕ ЈА ВИСТИНСКАТА БОЈА: Истакнете ги очите со соодветната сенка за вас

Igor
Сенката за очи е еден од најомилените шминкерски производи, бидејќи може да придонесе да експериментирате со дневниот и ноќниот изглед, само со количината и начинот...
Секојдневие

Едноставен трик за ПОЛНИ УСНИ на кој досега не сте се сетиле

Igor
Еден од најпопуларните трикови за полни усни е нивното исцртување со моливче, потоа нанесување кармин и негово потенцирање со сјај за усни. Но, дали сте...