38.8 C
Скопје
13:57 - 18 јули, 2024

РИЈАНА: Не ни можев да замислам подобар партнер, подготвена сум светот да види што создадовме заедно

Групата за луксузна стока LVMH во сопственост на Французинот Бернард Арноа, објави дека со пејачката Ријана оваа пролет покренува нова луксузна марка за облeка и кожна галантерија, чие седиште ќе биде во Париз.

Француската групација во чиј состав се Dior, Louis Vuitton, Fendy, Givenchy и Ријана се поврзаа со цел да создадат нова луксузна модна линија, соопшти компанијата LVMH.

Новата модна линија која ќе биде наречена „Fenty“ ќе започне со работа во мај или јуни, наведе компанијата.

Модната линија е концентрирана околу Ријана, таа ќе ја развива и ќе биде обликувана со нејзината визија за мода, облека и аксесоари, се наведува во соопштението.

Ријана, 31- годишната ѕвезда родена на Барбадос, веќе ги имаа линиите „Fenty Beauty“ и „Savage X Fenty“.

Ријана изјави во соопштението дека создавањето на модната линија со „LVMH“ е посебен момент за неа, пренесува АП.

„Не ни можев да замислам подобар партнер кога се однесува на креативноста и работењето и подготвена сум светот да види што се сме создале заедно“, наведе ѕвездата.

Слични објави

(Видео) Тања Савиќ како капетан на брод: Пејачката пука од среќа на одморот со помладиот дечко

Еспресо

(Фото) Огњен Амиџиќ и Мина Наумовиќ уживаат на одмор на Кипар: Хотел со пет ѕвезди, едно ноќевање чини 750 евра!

Еспресо

Анџелина Џоли го моли Бред Пит: „Прекини ги судските случаи“

еспресо

Ќерката на шеикот од Дубаи го остави сопругот преку Инстаграм: „Драг мажу, додека си зафатен со други жени…“

еспресо

Мајката на Шенен Доерти ја прекина тишината, за првпат по смртта на нејзината ќерка: Невозможно е да се прочита без солзи

еспресо

Нови детали за врската на Џони Деп со Русинката: „Не сакаат етикети на дечко и девојка“

еспресо
Се вчитува....