14:13 - 19 април, 2024

(Фото) Ведрана Ѓорѓевиќ се вери, романтика во Занзибар: Прстен на зајдисонце

Убавата водителка Ведрана Ѓорѓевиќ се вери со нејзиниот партнер Андрија Антиќ, попознат како Ендру Мелер.

Веридбата се случила во романтичниот Занзибар.

Инаку Андрија е продуцент и диџеј.

Убавата вест Ведрана ја сподели на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrew Meller (@andrew.meller)

„Кога ќе си ја најдеш својата сродна душа, само е прашање на време“, пишува во описот на фотографијата.

Под фотографијата се нижат честитки и комплименти.

Парот веќе неколку дена престојува на Занзибар, а на ова патување претходеше европската турнеја на Андрија.

(Фото) Љубовната приказна на Ведрана Ѓорѓевиќ: Со Андрија веќе како да сме во брак, иако не ме запроси на Бали

Слични објави

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо
Се вчитува....