-0.2 C
Скопје
04:44 - 29 јануари, 2022

Откриена вистината за новото 21-годишно момче на Дара Бубамара: Шетаат со парите на татко му! (ФОТО)

Пред неколку дена, пејачката Дара Бубамара замина на одмор во Занзибар, со своето 21-годишно момче Тони, и како што е напишано во српските медиуми, сето тоа всушност го финансира неговиот татко, бизнисмен од Италија.

Подароците и желбите ги исполнува и финансира партнерот на Дара кој „плива“ во пари, поточно неговиот татко, кој работи со ресторани низ цела Италија и важи за богат господин, пишува „Курир.рс“.

View this post on Instagram

?❤️?

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on

Близок пријател на Тони откри и што прави тоj.

Како што тврди, Тони не е премногу успешен во бизнисот, а неговата среќа е што неговиот татко е угледен бизнисмен кој заработува милиони. Точно е дека неговиот син му помага колку што може, но тој, наводно, не е ни приближно талентиран како неговиот татко и нема чувство за работа. Сепак, на неговиот татко воопшто не му пречи и е горд на својот наследник кој работи напорно, не е мрзелив и сака да заработи, па затоа му дозволува да троши пари каде и како сака, без ограничувања.

Како што понатаму се наведува, Дара и Тони во моментов престојуваат во еден од најлуксузните хотели, а бидејќи имаат посебен стан и директен излез кон базенот и плажата, за седум дена Тони платил околу четири илјади евра.

Неговиот пријател, исто така, за споменатиот медиум тврди дека Тони ја започнал својата деловна активност, односно дека влегол во бизнисот со крипто-валути (дигитална или виртуелна валута дизајнирана да функционира како средство за размена) и дека досега добро се снаоѓа.

Да потсетиме, младиот бизнисмен ја однесе Дара Бубамара на Малдиви минатиот месец, а за тој одмор плати повеќе од шест илјади евра за само неколку дена.

Слични објави

ОВИЕ 3 РАБОТИ КОИ НОСАТ НЕСРЕЌА ВО ЖИВОТОТ: Направете промена за подобра иднина и среќен живот!

Милена Ри

МОЗОКОТ ИМ РАБОТИ СО „100 НА СААТ“: Овие хороскопски знаци не можат да ги смират мислите

Еспресо

(ФОТО) ОПКРУЖЕНИ СМЕ СО ЕНЕРГЕТСКИ ВАМПИРИ: Како против нив?

М.Р.

КОЈА Е ТАЈНАТА СОСТОЈКА? Мажите со оваа особина се најдобри во кревет

Еспресо

(ФОТО) ОВА Е ТРЕТАТА „СЕСТРА“ НА ЈЕЛЕНА И ВИКТОРИЈА: Убавината е наследна – запознајте ја госпоѓа Спенџарска!

М.Р.

(ФОТО) МИНИ МАУС ЗА ПРВ ПАТ ВО ИСТОРИЈАТА ЈА МЕНУВА ОБЛЕКАТА: Девојката на Мики во елегантно сино одело, креација на Стела Макартни

М.Р.
Се вчитува....