19.9 C
Скопје
18:07 - 18 мај, 2022

Филипче: За продолжениот викенд без групирање, забавите, собиранките оставете ги за некое друго време

Пред нас е продолжен викенд во кој очекувам максимално одговорно однесување на граѓаните, апелира министерот за здравство Венко Филипче.

Влегуваме во исклучително ризична фаза, напиша министерот на фејсбук, во која вирусот е широко распростанет и можноста за заразување е голема.

-Групирањето, забавите, собиранките оставете ги за некое друго време. Има многу безбедни начини за убаво поминат викенд почитувајќи ги мерките за заштита. Сега е време да го заштитиме сопственото, а со тоа и јавното здравје- напиша актуелниот министер за здравство Венко Филипче.

Пред нас е продолжен викенд во кој очекувам максимално одговорно однесување на граѓаните. Влегуваме во исклучително…

Publiée par Венко Филипче sur Jeudi 22 octobre 2020

Министерството за здравство попладнево информираше дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а регистрирани се 640 нови случаи на ковид-19. Дванаесет лица се починати во болнички услови.

Дванаесет пациенти починаа, нови 640 заразени со коронавирусот

The post Филипче: За продолжениот викенд без групирање, забавите, собиранките оставете ги за некое друго време appeared first on Слободен печат.


Филипче: За продолжениот викенд без групирање, забавите, собиранките оставете ги за некое друго време was first posted on октомври 22, 2020 at 7:08 pm.

Слични објави

(ВИДЕО) „Десет години не сум бил на лекар, не знам што е грип“: Штом падна снег, Борислав облекува шорцеви и трча бос!

Ирена Трајкова

ДЕНЕС СЕ ПРАЗНУВА: Светиот свештеномаченик Игнатиј Богоносец

Еспресо

ДЕНЕС СЕ ПРАЗНУВА: Светиот маченик Бонифатиј

Еспресо

ДЕНЕС СЕ ПРАЗНУВА: Светиот маченик Севастијан и другите со него

Еспресо

ДЕНЕС СЕ ПРАЗНУВААТ: Светиот пророк Даниил и тројцата младенци Ананиј, Азариј и Мисаил

Еспресо

ДЕНЕС СЕ ПРАЗНУВА: Светиот пророк Агеј

Еспресо
Се вчитува....