Author : Слободен Печат

https://www.slobodenpecat.mk/ - 3612 Posts - 0 Comments
Слободен Печат

Коронавирус во Канада: Регион со два милиона километри квадратни, 36.000 жители и ниту еден позитивен случај

Слободен Печат
Канада во последната недела бележи зголемен број на заразени со новиот коронавирус. Од 13 октомври, кога беа повеќе од 4.000 случаи на инфекцијата, дневната бројка...
Слободен Печат

Кобна грешка на доктор во Германија: Одбил да се ракува со жена, па бил одбиен за државјанство

Слободен Печат
Ако не сакаш да се ракуваш со жена, нема државјанство. Вишиот пккраински суд во Манхајм ја оцени како исправна одлуката да не се даде државјанство...
Слободен Печат

Лекарски преглед па самоизолација, секој нов затвореник е ризик за епидемија во затворите

Слободен Печат
Ристо Новачевски, кум од првиот брак на екс премиерот во бегство Никола Груевски од денеска па во следните десет дена во истражниот затвор “Скопје” крај...
Слободен Печат

Приказната на легендарното „фиќо“: Доволно пространо за семејство со поплиток џеб, доволно отмено за дама во скапа бунда

Слободен Печат
Пред 65 години од производната лента на „Застава“ во Крагуевац се симна првото „фиќо“, кое по лиценца на италијанскиот „Фиат“ се произведуваше следните 30 години....
Слободен Печат

Работодавачите ги сфатија координаторите за ковид-19 како шега

Слободен Печат
Минимална е бројката на претпријатија и на фабрики кои вовеле ковид-координатори, чијашто задача требаше да биде контролата на дисциплината на вработените во работното време. Дел...
Слободен Печат

Десничарските лидери од целиот свет отворено го поддржуваат Трамп

Слободен Печат
Претстојните претседателски избори во Соединетите Американски Држави, на кои ќе се соочат актуелниот претседател Доналд Трамп и кандидатот на Демократската партија Џо Бајден, многумина ги...
Слободен Печат

Кои земји во регионот дозволуваат слободен влез за македонските државјани?

Слободен Печат
Коронавирусот го промени и начинот на транзитирање од една во друга земја, па така на македонските државјани им е потребен негативен ПЦР тест не постар од...
Слободен Печат

Застрашувачкото движење на теоретичарите на заговор ја полуде и Европа

Слободен Печат
Јутјуб, Фејсбук и Инстаграм бришат видеа и пораки со кои се најавува „бура“ на Трамп во конфронтацијата со „сатанистите“. Јутјуб избриша десетици илјади видеа од...
Слободен Печат

Лесно е да си ситничава опозиција во време на криза

Слободен Печат
Заев е мафијаш, криминалец, предавник, злотвор, со крвави раце, убиец, терорист, крадец, неспособен, будала, провинцијалец, женомрзец, мажомрзец, детомрзец, уште предавник и уште криминалец, неспособен на...
Слободен Печат

Македонија им рече НЕ и ги „напика“ во тесна кожа

Слободен Печат
По трет пат Македонската власт одлучно им рече НЕ на притисоците, уцените и негирањата на јазикот на Македонците и нивната национална опрделба. Прво тоа го...