Author : Слободен Печат

https://www.slobodenpecat.mk/ - 3845 Posts - 0 Comments
Македонија

Тасевски: Имаме одлична генерација со Пандев – во Македонија ЃП направивме победничка атмосфера!

Слободен Печат
Денеска сите погледи на македонската, фудбалска, спортската јавност ќе бидат насочени кон Тбилиси каде што нашата најдобра репрезентација се бори против Грузија за пласман на...
Македонија

Смртноста од ковид-19 е алармантна, матичните бараат ковид-амбуланти за заразените

Слободен Печат
За само една недела дури 137 граѓани починаа од ковид-19 во болниците во земјава, а завчера беше регистриран и рекорд од 30 починати само во...
Македонија

Го изорал теренот во Драчево за да не може друг тим да тренира на него

Слободен Печат
Фудбалскиот терен во Драчево е ископан за инает на клубот Партизан фудбал кидс кој сега нема каде да тренира и да ги игра натпреварите. Клубот...
Македонија

СКАНДАЛ: Профитери од Виница преку прозорец „тестираат“ за корона, а пациентите самите си го земаат брисот!

Слободен Печат
Пациенти од Виница, се јавувале кај матичните лекари за да им кажат дека се „негативни“ на коронавирусот, откако дома им дошол некој да ги тестира...
Вести

Кој стои зад надежната „Пфајзер“ вакцина против коронавирусот? Угур Шахин и Озлем Туречи, од мигранти до милијардери

Слободен Печат
Минатиот јануари, Угур Шахин прочитал научна статија за пандемијата во Кина предизвикана од новиот коронавирус, во градот Вухан, која тогаш имаше потенцијал да стане глобална....
Македонија

ВИДЕО: Земјотресот ги исплаши животните, тажни крици одекнаа од скопската зоолошка градина

Слободен Печат
Утринава во 04.54 часот во Македонија и делови од Албанија, силен земјотрес ги разбуди граѓаните. Епицентарот на земјотресот е 8 километри од Вруток, со јачина...
Вести

ВИДЕО+ФОТО: Со помош на интернет решил мистериозно убиство старо 30 години

Слободен Печат
Кога имал 17 години, Тод Метјус слушнал за случајот со нерешеното убиство на девојка, кој бил познат како Tent Girl (девојката од шаторот), приказната го...
Вести

Каракачанов откри детали од средбата со Заев: Има време до петок, во спротивно опциите се две!

Слободен Печат
Иако има само неколку дена до крајот на процесот, до петок, тие имаат можност да корегираат се што во меѓувреме пропуштиле, па да видиме дали...
Вести

„Локдаун“ е избран за зборот на годината

Слободен Печат
„Локдаун”, (затворање, заклучување) е зборот на годината за 2020 година, според издавачката куќа „Харпер Колинс”, која објавува толковен речник на англиски јазик. „Локдаун” од експертите...
Вести

Каде исчезна актуелниот претседател? Трамп се нема појавено во јавноста откако Бајден победи на изборите

Слободен Печат
Американскиот претседател Доналд Трамп последен пат во јавност е виден кога се врати во Белата куќа за време на викендот, откако играше голф во Вирџинија....